طراحی واکنشگرا و ریسپانسیو وب سایت

طراحی-واکنشگرا-و-ریسپانسیو-وب-سایت

طراحی ریسپانسیو (Responsive design) و درواقع طراحی واکنشگرا به معنای واکنش دهی وب سایت نسبت به تغییرات سایز صفحه نمایشگر می باشد. در دنیای مجازی و اینترنت کاربران با استفاده از دستگاه های مختلف به مرور صفحات وب می پردازند و این دستگاه ها در سایز ها، اندازه ها و ابعاد مختلف می باشند؛ برای مثال صفحات نمایشگر مانیتورهای قدیمی که اغلب PC قدیمی از آن ها بهره می بردند دارای پهنای 1024px هستند، همچنین در مقابل صفحه نمایش های لپتاپ ها دارای رزولیشن حدودا 1366*768 هستند. در این میان صفحه نمایش موبایل ها و تلفن های همراه مختلف را نیز در نظر بگیرید که با ابعاد مختلف و همچنین با قابلیت چرخش در ابعاد بسیار گوناگونی قابلیت بازدید از وب سایت ها و مرور صفحات زیاد وب را خواهند داشت، همچنین در مانیتورهای با رزولوشن زیاد هم سایت به صورت مناسب و از همه مهمتر صحیح، نمایش داده می شود، درواقع کاربران می توانند با هر ابزاری سایت شما را به صورت درست وتماشا کرده و پیام اصلی وب سایت شما را دریافت کنند. پس طراحی سایت حرفه ای که بتواند وب سایت شما را بدون ایراد در تمام ابعاد مختلف و تمام دستگاه های مختلف موجود در دستان کاربران را نمایش دهد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در سال های گذشته این تکنولوژی و متد به صورت بسیار گسترده توسط شرکت های طراحی وب سایت مورد نظر و مورد استفاده بوده است. حتی ظراحی سایت ارزان قیمت نیز بعضا به صورت واکنش گرا برای مجموعه های مختلف طراحی و تولید شده است و در اختیار کارفرمایان قرار گرفته است. از این رو اغلب مجموعه ها نیز باتوجه به متداول شدن این رویکر رو به استفاده هرچه بیشتر و صحیح تر از این نوع طراحی سایت آوردند و برای آن حساسیت نشان داده اند.

طراحی سایت با بهترین متدها

از جمله عللی که می بایست به طراحی ریسپانسیو و طراحی سایت واکنشگرا روی آورد، رقابت سنگین با رقبا و طرح برای پیشی از رقبا می باشد. اگر وب سایت شما واکنشگرا باشد و وب سایت رقیبتان واکنشگرا نباشد، شما کاربرانی که با موبایل یا هرنوع تلفن همراه دیگری وارد سایتتان می شوند یا کلمه خاصی در صنعت شما را جست و جو می کنند را از آن خود کرده اید. همچنین بحث راحتی کاربران و سرعت رسید ن کاربران به هدف اصلی خود از ورود به وب سایت شما از دیگر نقاط مثبت بهره مندی از طراحی واکنش گرا می باشد. همچنین زمانی که شما از یک وب سایت ریسپانسیو و واکنشگرای استاندارد بهره می برید، گویا شما چندین سایت برای انواع کاربران مختلف با دستگاه های گوناگون خود دارید.

افزایش اهمیت ریسپانسیو در طراحی سایت

این نکته بسیار مهم را نیز در نظر داشته باشید که در حال حاضر کاربرانی که با استفاده از تلفن همراه و دستگاه های مختلف به جز کامپیوترها و رایانه های متداول به مرور صفحات وب می پردازند روز به روز در حال ازدیاد هستند و استفاده از تلفن همراه در بهره مندی از خدمات تحت اینترنت روز به روز در حال گسترش می باشد. با توجه به مقدار هزینه ای که طراحی واکنش گرا به شانه کارفرما می گذارد، اهمیت و مزیت های بسیار زیاد بهره مندی از طراحی واکنش گرا آنقدر زیاد است که مسلما کارفرمایان بدون تردید به استفاده و پیاده سازی طراحی وب سایت واکنش گرا خواهند پرداخت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *